בלוג

קידום אתרים - אסטרטגיה להצלחה

קידום אתרים - אסטרטגיה להצלחה

בעידן הטכנולוגי שבו אנו חיים, כמעט לכל אחד יש נגישות לרשת האינטרנט באמצעים שונים ומגוונים, אם זה דרך המחשב בבית או המחשב במקום העבודה וכמובן דרך הפלא של העידן החדש הטלפון הסלולרי. מכשיר הסלולר כיום תופסים מקום חשוב בשימוש באינטרנט וזאת בשל הנגישות והקלות ואינטרנט זמין בכל מקום המאפשר שימוש רחב ברשת האינטרנט. לקוחות פוטנציאלים רבים מגיעים ליעדם בעקבות ביצוע חיפוש ישיר בגוגל דרך מכשיר הטלפון. במאמר זה אפרט בצורה כללית על  נושא קידום אתרים, חשיבות ההתייחסות למכשירי סלולר ועד כמה זה חשוב לבצע קידום לאחר בניית אתר אינטרנט.

ישנם שיטות שונות ומגוונות לבצע קידום אתרים, חברות רבות צצו בתחום זה זמן האחרון לאור הביקוש והתחרותיות שנוצרה במנועי החיפוש. בעלי אתרים רבים, מכל סוג ומכל עסק מייחלים לרגע בו הם יופיע בתוצאות החיפוש בעמוד הראשון ובמקום הגבוהה ביותר ככל האפשר.

לאחר תהליך בניית אתר האינטרנט יפה ומתוכנן נכון ככל שיהיה, יש צורך לחשוף אותו לקהל גבוה ככל שניתן של גולשים וזאת עושים ע"י חשיפה מקסימלית של האתר ותכניו למנועי החיפוש השונים, כאן בעצם נכנס הנושא של קידום אתרים.

קידום אתרים אינו רק מושג כללי שחברות ומקדמי אתרים משתמשים בו על מנת להמציא מקצוע חדש, זהו תחום תחרותי ומסובך מאוד שדורש ידע רב הן בהבנת נושא האינטרנט ותכניו והן בידע רב בתכנות וקריאת קוד המקור של סוגי האתרים השונים. שילוב של ניסיון וידע יעזור למקדם האתר ליצור דירוג גבוה במנועי החיפוש ולהביא חשיפה רבה לאתר האינטרנט שלכם, כלומר יותר פניות לקוחות והגדלת מחזור העיסקאות לעסק שלכם.

קידום אתרים עובר שינויים רבים כל כמה חודשים, גוגל משחררת מידי פעם עדכונים ובכך טורפת את הקלפים ומקדמי האתרים מתחילים בספקולציות של איך להתאים את הקידום בצורה טובה יותר ולהערך בהתאם לשינויים. חלק חשוב בקידום האתר הוא נושא הנגישות וחווית המשתמש. כשאומרים חווית משתמש מתכוונים בעיקר לצורת תצוגת האתר במכשירי הסלולר ונוחות הגלישה כך שגולש יקבל מידע קונקרטי לשאילתת החיפוש שביצע ובצורת תצוגה קריאה ונוחה. חוויית המשתמש היא כל כך חשובה שגוגל הוציא מגוון כלים המאפשרים בדיקה ושיפור של תצוגת האתר. לכן בבניית את חדש או שדרוג אתר קיים, שיפור חוויית המשתמש צריכה להיות ראשונה במעלה.

אז סוף סוף יש אתר יפה ומעוצב עם תכנים איכותיים, אבל מה עכשיו?... אלמנט חשוב שרוב בעלי האתרים אינם שמים לב אליו הוא נושא הגרפיקה. גרפיקה תורמת רבות למראה האתר אך הינה עלולה להיות עקב אכילס של האתר בכך שהיא משפיעה רבות על מהירות האתר. הפתרון הינו אופטימיזציה של גרפיקת האתר.

אופטימיזציה היא בעצם הקטנת משקל תמונות בצורה אופטימלית המסייעת לטעינה מהירה של האתר, יש כמובן או כמה נושאים הקשורים באופטימיזציה אך הקטנת משקל התמונות הינו משמעותי ביותר עבור קידום האתר. ישנם מגוון גדול מאוד של כלים להקטנת משקל תמונות ללא פגיעה באיכות, חלקם טובים יותר וחלקם פחות, זה בעיקר עניין של הרגל , אני אישית אוהב כלי שנקרא TinyPNG אך בחיפוש קצר ברשת תגלו שקיימים עשרות כלים דומים, זה לא משנה מה תבחרו העיקר שהתוצאה היא הקטנה משמעותית של תמונות וגרפיקה ובכך שיפור זמני הטעינה.

עלויות קידום אתרים נמדדות לרוב בהתאם לקושי בקידום מילות המפתח שאליהם מכוון נושא האתר. הבסיס לקידום האתר הוא  שבעת בניית האתר חשוב מאוד לבחור את מילות המפתח החשובות ביותר והניתנות לקידום בזמן סביר, מקדם אתרים מקצועי ידע להאריך את הקושי במילים מסויימות ולעיתים אף ימליץ להשקיע משאבים רבים יותר בביטויים עקיפים שיעזרו לקבל תוצאות דומות ביחס עלויות תועלת טובות יותר. 

זהו כמובן רק צד אחד של קידום וקיימים עוד הרבה שיטות ודרכים חשובות לא פחות שיעזרו לאתר שלכם להשיג דרוג גבוה במנועי החיפוש כגון: חשיפת התכנים של האתר שלכם בפורומים , בלוגים ואתרי מאמרים, רשתות חברתיות וכל מקור אשר יכול לייצר קישור איכותי לאתר שלכם ובכך בעצם להגדיל את זרימת הגולשים אליו ומבחינת מנועי החיפוש להכריז שזהו בעצם אתר איכותי.

חשוב לדעת!  אין דבר כזה שנקרא הבטחת מיקום ראשון ואף חברה המתעסקת בקידום אתרים לא תוכל להבטיח לכם מקום או דירוג מסוים במנועי החיפוש! קידום אתרים דורש סבלנות רבה מאוד, לפעמים מדובר בחודשים ספורים ולפעמים מדובר ביותר זמן, ישנם הרבה גורמים שיכולים להקל או לעקב את הקידום בהתאם לתחום עיסוק האתר והפופולריות של הנושא בו הוא עוסק . לכן לא ניתן להבטיח או להתחייב לשום דירוג כלשהו, ואם מישהו הבטיח לכם, זה צריך להדליק לכם נורה אדומה!

חברות קידום אתרים יכולות לבצע תחזית משוערת של הקידום אך לא יותר מזה, אך זו לא סיבה לוותר על הנושא כיוון שכל קידום אתרים מקצועי שיתבצע באתר שלכם יגרום לחשיפה טובה של האתר שלכם בכל מיני דרכים לקהל גולשים גבוה יותר ובכך בעצם יגביר את מיתוג העסק שלכם וכך גם את מחזור העיסקאות שזה בעצם השורה התחתונה.

לסיכום קידום אתרים הינו דבר חשוב עבור חשיפה ומיתוג העסק שלך, לעיתים העלויות גבוהות אך יחד עם זאת יש ליחס חשיבות בשיקולים הכלכליים אודות הגדלת נתך לקוחותיך, לעיתים תהליך זה לוקח זמן, אך מקדם אתרים מקצועי ידע לכפר על כך בכל מיני כלים העוזרים לחשיפת האתר בצורה טובה עד שתהליך קידום האתר בצורה אורגנית יתפס בצורה טובה. 


 10669,    22  דצמ  2019 ,   בנייה וקידום אתרים

תגובה למאמר

בניה וקידום אתרים בגוגל

בניית אתרים ושירותי קידום אתרים מקצועי עם תוצאות מוכחות. מגוון חבילות לבניית אתרים וביצוע קידום אתרים בהתאם לאופי בית העסק בשילוב תוכנית מוגדרת מראש המותאמת לבית העסק .

פרטי התקשרות

ביאליק 117, רמת גן
טלפון: 077-4000405, סלולרי: 0506311565